Αγαπητοί Γονείς,

1. Σας υπενθυμίζουμε ότι πρέπει να εγγράψετε το παιδί σας- μαθητή/μαθήτρια του Σχολείου μας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (οδηγίες κάτωθι).
  2. Σας γνωρίζουμε ότι το Σχολείο μας όσον αφορά την ασύγχρονη εκπαίδευση, ακολουθεί αυστηρά τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ. Η ασύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία λαμβάνει χώρα μέσα από τις πλατφόρμες: ηλεκτρονική τάξη (e-class) και e-me στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.
  3. Αντιμετωπίζουμε και εμείς οι εκπαιδευτικοί δυσχέρειες στην πρόσβαση στο ΠΣΔ όπως και σεις οι Γονείς.
  4. Μετά τη λήξη της προθεσμίας για την εγγραφή των παιδιών σας μαθητών μας στο ΠΣΔ, Δευτέρα, 30-03-2020, θα σας γνωστοποιήσουμε την πλατφόρμα που ο κάθε εκπαιδευτικός του Σχολείου μας έχει επιλέξει στην επικοινωνία του με τους μαθητές, καθώς και τους συνδέσμους των μαθημάτων.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΡΤΣΙΤΑ