ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2015-2016 θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του Σχολείο μας την Παρασκευή 11/9/2015 στις 8:30 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για τους μαθητές της Α΄ τάξης για το σχολικό έτος 2015-2016 θα γίνουν από 1-6-2015 έως 19-6-2015.

Για την εγγραφή στην Α΄ τάξη απαιτούνται:

1. Πιστοποιητικό γέννησης του μαθητή από το Δήμο, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο τρίμηνο πριν από την εγγραφή και στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης (2009 και 2008).
  2. Επίδειξη του μπλε βιβλιαρίου υγείας του παιδιού, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο (λογαριασμός ΔΕΗ, συμβόλαιο κατοικίας) με το όνομα του πατέρα ή της μητέρας του μαθητή, ώστε να αποδεικνύεται η διεύθυνση κατοικίας του.
  4. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να προμηθευτούν το έντυπο από το Σχολείο).